Často kladené otázky

 1. Pomůže mi Pilates zhubnout?

  Pilates je výborný doplněk při hubnutí. Samozřejmě záleží na typu lekce, zda je víc dynamická nebo spíš rehabilitační. Každopadně základ je správná životospráva, aerobní pohyb ve správné tepové frekvenci a pilates Vám dopomůže ke zformování a zpevnění postavy.

 2. Nejsem moc ohebný člověk, zvládnu hodinu?

  Pilates je úžasný v tom, že je vhodný pro kteroukoli věkovou skupinu cca od 14ti let a pro každého, nezávisle na jeho ohebnosti a předchozí sportovní aktivitě. V hodinách se snažím přistupovat ke klientům individuálně, samozřejmě v rámci možností skupinové lekce. V případě, že by klient měl větší potíže s ohebností, mobilitou, doporučila bych mu individuální lekce, kde můžeme pracovat přímo cíleně na jeho potížích.

 3. Bolí mě záda kvůli sedavému zaměstnání, můžete doporučit Pilates nebo jógu?

  Určite bych doporučila Pilates či jógu, pokud Vás bolí záda ze sedavého zaměstnání. Důležité je najít instruktora, který Vám  bude vyhovovat a lekce Vás bude bavit a hlavně Vám od bolesti zad pomůže.

 4. Potřebuji si koupit nějaké speciální náčiní nebo se dá cvičit Pilates i doma?

  Pilates je cvičení, které můžete bez problémů cvičit i doma. Je dobré si pořídit aspoň podložku, Pomůcek je celá řada, některé nejsou ani tak drahé (overball, flexband, fitball), ale je možné cvičit i bez nich. Jen bych doporučila určitě i kombinovat s cvičením s lektorem, který Vás opraví a poradí.

 5. Jak pravidelně mám cvičit Pilates?

  Ideální je cvičit Pilates aspoň 2x týdně.

 6. Jaké je vhodné oblečení na Pilates?

  Pilates se cvičí v pohodlném oblečení, které Vám umožní pohyb a cítíte se v něm dobře. Já osobně upřednostňuji i více přiléhavé oblečení, abych Vás jako instruktor mohla lépe opravovat a vidět, zda zapojujete správně svaly. Cvičí se bez bot, naboso nebo v ponožkách.

 7. V jakých případech se Pilates nedoporučuje?

  Pilates se nedoporučuje pokud jste nemocní, po úrazu. Veškeré zdravotní obtíže je dobré vždy konzultovat nejprve s lékařem než začnete cvičit. U těhotných doporučuji též konzultaci s lékařem a pak následně lekce Pilates určené pro těhotné.

 8. Jsem po porodu, můžu cvičit Pilates?

  Pilates je výborné cvičení jak se po porodu vrátit zpátky do kondice a urychlit tak zpevnění svalů, a to hlavně hlubokých včetně svalů panevního dna. Doporučuje se začít po 6ti nedělí (pokud lékař neurčí jinak), ale vše záleží na tom, jak porod probíhal a jak se maminka cítí.

 9. Trpím inkontinencí, může mi Pilates pomoci?

  Ano, pilates může pomoci při problémech s inkontinencí. Určitě bych doporučila.

 10. Mám bolesti kloubů, je Pilates vhodný?

  Pokud trpíte bolestí kloubů, určitě bych konzultovala nejprve s lékařem, abychom si byli jistí odkud problém pramení a zda se dá pomoci cvičením. Ne všechny problémy lze cvičením odstranit, ale lze je aspoň částečně zlepšit. 

Máte jiný dotaz? Kontaktujte mě.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.