Jak učím

Snažím se klientům dělat hodiny na míru podle toho, co je trápí, na co se potřebují zaměřit. Vedu klienty, aby porozuměli nejen tomu, co dělají, ale hlavně proč to dělají, a aby dokázali vnímat své tělo, jaké svaly zapojují a jak to ovlivňuje tělo jako celek.

Individuální hodiny jsou vhodné pro lidi, kteří se chtějí věnovat svému tělu cíleně, mají nějaký zdravotní problém, kteří se nechtějí podřizovat skupině a chtějí, aby se jim instruktor důkladně věnoval.

Ve své výuce kombinuji Pilates na podložce (matwork), Pilates Reformer Allegro 2 + Věž, Exo Chair, Bodhi závěsný systém a různé pomůcky:

flexband/thera-band – posilovací guma v různých délkách a pružnosti
overball – menší měkký cvičební míč
fitball – velký cvičební míč
magic circle – pružná obruč s úchyty
foam roller – válec z pevné pěny
arc barrel – oblouk

bosu – balanční míč

 

soukromé lekce Pilates Praha 6

Mé hodiny tak mohou být pomalé a rehabilitační, ale i dynamické a motivační.

Pokud chce člověk dělat náročnější cviky, sport nebo jen normálně fungovat, musí zvládnout nejprve základ – správné držení těla. Je to jak dům, musí mít pevné základy, na kterých se dá potom stavět.

Pracujeme na posílení svalů, ale i na jejich protažení a na zlepšení hybnosti kloubů a celého těla.

Čím pružnější bude Vaše tělo, tím pružnější bude i Vaše mysl  – Pilates je komplexní cvičení, které ovlivňuje tělo, mysl i duši zároveň.  Je to cesta, ke které potřebujete trpělivost, vůli, odhodlání a hlavně nadšení a uvidíte, že budete mile překvapeni. A já se těším, že Vám mohu na této cestě být oporou, pomocí.

soukromé lekce Pilates Praha 6