Pilates

Pilates je systém cvičení, založený na nejpřirozenější funkci těla – pohybu. Pilates je metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta a propracována na začátku 20. století Josephem Pilatesem v Německu.

soukromé lekce Pilates Praha  soukromé lekce Pilates Praha 6

Cílem Pilatesovy metody je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost. Jde o propojení a vědomé souhry těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání.

Účelem je posílení centra – power house (core) – hlubokého stabilizačního systému (hluboké svaly kolem páteře), z kterého cviky vycházejí a vytváří správné držení těla.

Pilates vypracovává dlouhé, štíhlé svaly, s důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve.

Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.

Principy, které je třeba při cvičení dodržovat:

  • soustředěnost pohybu
  • řízený pohyb
  • pohyb vycházející ze středu těla
  • plynulost pohybu
  • přesnost pohybu a dýchání.

Cvičení by se mělo provádět pravidělně, neboť cviky na sebe navazují a postupně se zvyšuje jejich obtížnost. Pilates je formou umění podobné bojovému umění a tanci, kterou je nutno zdokonalovat pravidelným tréninkem. Je to technika natolik dokonalá a intenzivní, že její výsledky vás budou provázet napořád.

Pilates je vhodný pro kteroukoli věkovou skupinu, pro tanečníky, sportovce i nesportovce, pro všechny, kteří chtějí zlepšit nejen své tělesné zdraví.
soukromé lekce Pilates Praha 6